اخذ اقامت ترکیه از طریق ثبت شرکت

اخذ اقامت ترکیه از طریق ثبت شرکت

یک شرکت زمانی درگیر بازرگانی بین‌الملل می‌شود که هرگونه فعالیت بازرگانی را فراتر از مرزهای داخلی خود انجام دهد. یکی از روشهای مطلوب توسعه کسب و کار, ثبت شرکت در کشورترکیه است که امکان بازرگانی و فروش بین الملل در اروپا را محقق میکند؛کدام نوع از فعالیت های بازرگانی ممکن است یک شرکت را تبدیل به یک شرکت بین‌المللی  سازد؟ آشکارترین فعالیت فروش بین الملل است. وقتی یک شرکت در کشور خودش محصول را تولید کرده و فروش را در سایر نقاط جهان انجام می‌دهد، در ساده‌ترین سطح درگیر فعالیت بازرگانی بین‌الملل شده است طبق نظریه «برتری مطلق آدام اسمیت»  و نظریه برتری نسبی «ریکاردو» کشورها می‌توانند در فرآورده‌هایی که برتری دارند، بیشتر تولید کنند ومازاد مصرف داخلی را با  دیگر کشورها مبادله نمایند و کالاهایی را وارد کنند که در تولید آن‌ها برتری ندارند. امروزه یک گام از نظریه ریکاردو هم فراتر نهاده شده است و فرآورده‌هایی مانند خودروها و رایانه‌ها را در چندین کشور ساخته و تکمیل می‌کنند. بدین گونه که قطعات در چند کشور جداگانه تولید شده و در کشوری دیگر بر روی هم سوار می شوند.

بدون تردید یکی از دلایل مهم تجارت بین‌ کشورهای مختلف، توزیع نابرابر عوامل تولید و هم چنین تفاوت کشورها در زمینه منابع طبیعی و معدنی، آب و هوا، منابع مالی و انسانی، توانایی‌های تکنولوژیکی و مهارت های مدیریتی می باشد. همین تفاو‌ت‌ها باعث می‌شود که برخی از کشورها در مقایسه با سایر  کشورها قادر به تولید بهتر و مناسب‌تر بعضی کالاها یا خدمات با هزینه کمتر باشند.

بدیهی ترین و اولین مرحله تجارت و بازرگانی بین الملل بین همه کشورها از جمله کشورترکیه ایجاد تعامل از طریق ارتباطات الکترونیک یا فیزیکی است که پاشنه آشیل آن از طریق ثبت شرکت در کشورترکیهاست از طرفی با ثبت شرکت در کشورترکیه امکان اخذ اقامت در اروپا نیز فراهم میشود.

از آنجاییکه امور «بازرگانی» شامل کلیه عملیات لازم برای انجام مبادله کالا و خدمات بین دو کشور مانند: تشریفات گمرکی، قرارداد حمل و نقل و بیمه، عملیات بانکی و….میگردد لذا انجام این امور نیازمند سازو کارهایی از قبیل افتتاح حساب بانکی ,گشایش اعتبارات اسنادی و تعاملات مالی بین المللی است و این اهداف از طریق ثبت شرکت در کشورترکیه واخذ اقامت اروپا علاوه بر سر و سامان دادن کسب و کار دغدغه اعضای خانواده و آینده و تحصیل فرزندان در اروپا را تضمین کرد.

شما میتوانید با ثبت شرکت در خارج از کشور از طریق ثبت شرکت در کشورترکیه واخذ اقامت اروپا

به همه مشکلات مذکور فائق آییدوعلاوه بر رونق به کسب و کار خود برای خود و خانواده از طریق کشورترکیه(نسبت به اخذ اقامت اروپا اقدام کنید.

همانگونه که میدانید حتی سازمانهای موفق در تولید بدون ارتباط با اروپا؛نه تنها امکان تعامل موثر برای آنها فراهم نیست بلکه حتی در اخذ ویزای  به منظور ایجاد ارتباط موثر مشکلات عدیده ای دارند چرا یک تولید کننده یا بازرگان و تجار ایرانی برای اخذ ویزا در صف های طولانی و نوبت های زمان بر منتظر باشد در حالیکه راه اندازی بازار کسب و کار ایرانیها در خارج از کشور از طریق تاسیس و ثبت شرکت از طریق کشور ترکیه (سود آور و منطقی جهت رونق کسب و کار ایرانیها در خارج از کشور بشمار میرود.بخصوص اینکه متقاضیان ایرانی در خصوص تردد و رفت وآمد به خارج بخصوص کشورهای ارو پایی در گیر مقررات فرسایشی و دست و پاگیر اخذ ویزا ناشی از مشکلات کلان کشور هستند و ارتباط منسجم بین سیاست گذاریهای سیاسی و اقتصادی جهت روان سازی این چالش ها وبرداشتن موانع وجود ندارد ؛لذا گام اول توسعه تجارت و رونق کسب و کار تعامل بین متقاضیان ایرانی با محیط کشورهای اروپایی بشمار میرود که یکی از راههای ان ثبت شرکت از طریق کشور ترکیه (میباشد.

و از این رو امکان سهولت رفت و آمد بین ایران و اروپا از جمله کشورترکیه  برای متقاضیان امری حیاتی به حساب می آید ؛ لذا ثبت شرکت در کشورترکیه واخذ اقامت اروپا نسبت به سایر روشها از مزیت بالایی برخوردار است چراکه از طریق ثبت شرکت در کشورترکیه واخذ اقامت اروپا هم کسب و کار متقاضی رونق میگیرد و هم اعضای خانواده با اخذ اقامت اروپا از طریق کار و تحصیل هدفمند میشوند.

بسیاری از متقاضیان اخذ اقامت اروپا در مراجعات به مشاورین ما اظهار میکنند که  امکان انجام کسب و کار موفق برای آنها در خارج از کشور از جمله کشور ترکیه (وجود دارد اما نمی دانند موضوعات مقررات راه اندازی کسب و کار در کشور ترکیه (اقامت اروپا)یا دراروپا چگونه است؛چگونه آنها میتوانند سرمایه را به کشور ترکیه (اقامت اروپا)یا اروپا منتقل کنند و آیا در صورت انتقال منابع مالی و داراییها مساله اخذ مالیات کشورهای اروپایی از جمله کشور ترکیه (به چه صورت است؟

آیا اساسا ایجاد کسب و کاربرای اخذ اقامت اروپا  از طریق کشور ترکیه (از قبیل خرید رستوران ؛هتل ؛مغازه  دارای چه شرایطی است و نیاز به ثبت شرکت درکشور ترکیه دارد یابه منظور گرفتن اقامت اروپا بصورت مستقل امکان اداره و مدیریت این گونه مشاغل بدون ثبت شرکت از طریق کشور ترکیه امکان پذیر است ؛

شایان ذکر است که ایجاد تعامل و ورود به تجارت بین الملل ازطریق کشور ترکیه دارای رویکردها و روشهای متفاوتی است که به شرح زیر میباشد:

۱-ثبت شرکت‌ در کشورترکیه

۲-گرفتن نمایندگی خارجی در کشورترکیه

۳-بازاریابی محصولات خارجی در کشورترکیه

۴-خریدوفروش محصولات خارجی در کشورترکیه

۵-واردات در کشورترکیه

۶-صادرات در کشورترکیه

۷-مشارکت در فروش و بازاریابی در کشورترکیه

۸-مشارکت در تولید و مونتاژ محصولات خارجی در کشورترکیه

۹-سرمایه‌گذاری در کشورترکیه

اولین ومهمترین اقدام جهت ثبت شرکت در اروپا از طریق کشور ترکیه تدوین و آماده کردن  طرح توجیهی اقتصادی بیزنس پلن(BUSINESS PLAN ) است ؛

این مرحله یکی از مهمترین مراحلی است که برای ثبت شرکت در همه کشورها ازجمله کشور ترکیه ضروری است اما دقت و گستره این طرح و تنظیم آن در کشورهای مختلف متفاوت است

تدوین و آماده کردن  طرح توجیهی اقتصادی بیزنس پلن(BUSINESS PLAN )

این مرحله یکی از مهمترین مراحلی است که برای ثبت شرکت در همه کشورها از جمله کشورترکیه  ضروری است اما دقت و گستره این طرح و تنظیم آن در کشورهای مختلف متفاوت است

۱-ترسیم چشم‌انداز مالی کسب‌ و کار و سرمایه لازم برای راه‌اندازی ازطریق کشور ترکیه

۲-ترسیم ایده‌های ارزشمند در قالب یک برنامه کسب و کارمنسجم در کشور ترکیه

۳-تشریح منافع و خطرپذیری‌‌های واقعی این کار و ارائه به مراجع ذیصلاح ازطریق کشور ترکیه

۴- : تعیین اهداف بلند مدت و روش دستیابی در کشور ترکیه

۵- نقاط قوت شرکت‌، نسبت به رقبا در کشور ترکیه

۶- جامعه هدف و تمرکز بر کدام بازار یا تعیین مخاطب هدف در کشور ترکیه

۷-پیش بینی تشکیلات سازمانی و تدوین نقش وظایف و مسئولیتها در کشور ترکیه

۸-تعیین منابع مالی؛ فیزکی و انسانی تکنولوژی مورد نیاز در کشور ترکیه

۹- ترسیم استراتژی فروش محصولات و خدمات در کشور ترکیه

طرح توجیهی باید در چارچوب نیاز منطقه ای  و جغرافیایی در کشور ترکیه با توجه به نیاز اتاق بازرگانی و سایر مراجع ذیصلاح در کشور ترکیه صورت گیرد در غیر این صورت ثبت شرکت بدون طرح توجیهی مورد قبول مراجع ذیصلاح در کشور ترکیه نخواهد بود.

پس از تدوین و نهایی سازی طرح توجیهی ثبت شرکت در کشور ترکیهاقدامات ذیل از طریق مشاوران ما بعمل می آید:

 • تهیه اساسنامه و سایر اسناد و فرمهای مربوطه در کشورترکیه
 • مراجعه به مراجع ذیصلاح از جمله اتاق بازرگانی دارایی و بیمه و … در کشورترکیه
 • مراجعه به اتاق بازرگانی برای ثبت شرکت در کشورترکیه
 • اخذ شماره مالياتي شركت در کشورترکیه
 • چاپ روزنامه رسمی در کشورترکیه
 • تایید نمونه امضا و وکالت نامه در دفترخانه در کشورترکیه
 • تنظيم فرم اداره دارایی و مراجعه و تحویل اسناد مربوطه به اداره مذکور برای بررسی اسناد در کشورترکیه
 •  و بازدید و تایید آدرس دفتر شرکت توسط بازرسان آن اداره در کشورترکیه
 • اخذ كارت بازرگاني در کشورترکیه
 • تصديق دفاتر حسابداري در کشورترکیه

از جمله مزایای ثبت شرکت در خارج از کشور از جمله کشورترکیه  می توان به موارد ذیل اشاره نمود :

 • اخذ اقامت اروپا از طریق ثبت شرکت در خارج از کشور
 • امکان مراودات مالی از طریق افتتاح حساب بانکی در کشورترکیه
 • رفع مشکلات ناشی ازتحریمها
 • امکان تعاملات بازارهای بین المللی در کشورترکیه
 • استفاده موثر از تشکیلات سازمانی
 • استفاده از معافیت های مالیاتی و سایر مشوق های صادراتی در کشورترکیه

شما میتوانید با حضور در دفتر ما و مشاوره و پرکردن فرم ارزیابی شرایط خود را با روشهای قانونی مهاجرت کشورهای اروپایی مقایسه کنید و مناسبترین روشها را با توجه به واقعیتهای زندگی و شرایط اعلام شده طوری انتخاب کنید که پروسه اخذ اقامت تا ۵ سال رسیدن به شرایط اقامت دائم دچار مشکل نشود و در واقع روشی را ما به شما پیشنهاد میکنیم که با شرایط شما برای اخذ اقامت دائم اروپا مطابقت دارد.

اطلاعات بیشتر را از سایت ما مشاوران بین الملل کاسپین مهاجر www.caspianmohajer.com دریافت کنید.

جهت هماهنگی جلسه مشاوره با همکاران مشاوران بین الملل کاسپین مهاجر با تلفنهای ۱۳-۲۲۸۸۷۸۱۱ تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *